×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Ortak Dersler Bölüm Başkanı Mesajı:

Ortak Dersler Bölümü üniversitemizin birçok bölüm öğrencileri için almakla yükümlü oldukları bazı zorunlu ve seçmeli dersleri vermektedir. Bölüm bünyesinde 4 anabilim dalı bulunmaktadır: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı, Seçmeli Dersler Anabilim Dalı, Temel Mühendislik Anabilim Dalı ve Türk Dili Anabilim Dalı. Seçmeli Dersler Anabilim Dalı altında Eğitim Teknolojileri Bilim Dalı, Enformatik Bilim Dalı ve Resim Sanat Dalı olmak üzere 3 ayrı bilim dalı bulunmaktadır. Temel Mühendislik Anabilim Dalı altında Fizik, Kimya ve İstatistik bilim dalları yer almaktadır.

Ortak Dersler Bölümü tarafından verilen Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Bilgisayar ile Etik ve Sosyal Sorumluluk dersleri, “uzaktan eğitim” yöntemiyle sürdürülmektedir. Fizik, Kimya, Biyoloji, Sosyoloji, İstatistik gibi zorunlu derslerle beraber birçok seçmeli dersimiz öğrencilerimize yüz-yüze verilmektedir. Bölümümüzde Mekanik, Elektrik, Kimya Laboratuvarlarıyla beraber, Seramik, Vitray ve Resim Atölyeleri de yer almaktadır.

Seçmeli Dersler Anabilim Dalı altında öğrenciler ilgi alanlarına göre Resim, Seramik, Sinema Tarihi, Fotoğrafçılık, Felsefeye Giriş ve Felsefi Söylemler, Bilim Tarihi, İletişim Becerileri gibi birçok dersi alarak yaratıcılık ve sanatsal ifade yeteneklerini geliştirmektedirler.

Ortak Dersler Bölümü’nün amaçlarından bazıları öğrencilerimizin analitik düşünme yeteneğini geliştirmek, bazı doğa kanunlarını anlayabilmelerini sağlamak, eğitim, bilim, sanat, tarih ve edebiyat gibi alanlarda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesine imkan sağlamaktır.

Prof. Dr. İpek Güler